GEA Farm Technologies je přední světový výrobce technologie dojení mléka. Dodává farmářům všechny typy dojících zařízení přes konvové až po plně automatické systémy robotického dojení. GEA Farm Technologies poskytuje svým zákazníkům komplexní služby v oblasti vybavení mléčnic, jako jsou chladící tanky a vany na mléko. V rámci zvyšování efektivity provozu instalujeme zařízení na zpětné získávání tepla z mléka, čímž farmářům umožníme šetřit náklady. Společnost GEA Westfalia Separator CZ, s.r.o. na českém trhu působí od roku 1991 a v současné době je jedním z předních dodavatelů dojících systémů českým výrobcům mléka.

GEA automatické systémy dojení = lepší kvalita života farmářů


Monobox

–> krávy ho budou milovat! Efektivní, precizní a ergonomický pomocník.

Obr. č. 1 Monobox – dojící robot

gea

Obr č. 2 Vstup do Monoboxu

GEA Monobox přináší profesionálním výrobcům mléka zásadní výhody a benefity v oblasti automatizovaného dojení.

Co farmáři s Monoboxem získají? 

Velice efektivního dojícího robota, který zajistí mnohem více času pro farmáře, jejich rodiny a pro úspěšné vedení farmy. Moderní funkční design, velký monitor s dotykovým displejem a příkladná ergonomie výrazně zjednodušují monitorování dat. Funkce manuální obsluhy usnadní zvládnutí i méně přizpůsobivých krav. Maximální kapacita je 70 dojnic na jeden Monobox. Zařízení je vhodné jak pro menší rodinné farmy, tak pro velká stáda. Kompaktní otevřená konstrukce nabízí zvířatům velkorysý komfort.

Postup dojení

-> nasazení, omytí (nebo predip), stimulace, oddojení dojení a postdip probíhá pouze v jednom jediném nasazení!

-> celý postup dojení probíhá ve strukovém násadci

Rameno s dojicím strojem – spolehlivé a hygienicky nadstandartní.

Rameno s dojicím strojem je extrémně stabilní a přitom velmi lehké. Zatímco vysoce elastický plastový kryt chrání techniku, zpětný mechanismus ramene umí v mžiku uhnout případným kopancům dojnice. Rameno s dojicím strojem je podle potřeby pevné nebo flexibilní, avšak nikdy nemůže padnout až na podlahu. Tím se předchází znečištění a vytváří se tak ty nejlepší předpoklady pro hygienicky čisté dojení!

Management preventivní hygieny

Po dojení je zároveň před dojením!

Monobox udržuje dojicí stroj pro další dojnici vždy v čistotě. Po sejmutí se dojicí stroj přesune přímo pod dezinfekční držák. Zde se strukové násadce omyjí zvenčí, následně se zevnitř návlečky vydezinfikují pomocí vody, kyseliny peroctové a stlačeného vzduchu. Přitom se vypláchnou i veškeré zbytky dipovacího prostředku.

Vysoce účinná, bezpečná a efektivní mezidezinfekce – křížový přenos bakterií je vyloučen!

Foto č. 1 Monobox – průběh dojení


Software FarmView 2.0

Pro kontrolu výkonu Monoboxu je možné využít software FarmView 2.0 prostřednictvím pravidelné analýzy dat a pro včasné informování o odchylkách v parametrech. V kombinaci se servisní smlouvou s odborným centrem GEA je možné profitovat z integrovaného servisního kalendáře, který podává informace o nadcházejících termínech servisu.

Kniha záznamů dokumentuje provedené servisní práce a denní výkon zařízení. Pomocí dálkového přístupu je možné rychle najít potenciál pro optimalizaci a vypracovat strategické řešení.


Skladování mléka

Prima klima pro každou velikost farmy!

Produkční úspěch je optimalizován pomocí chladících systému GEA, které pracují vždy inteligentně, intenzivně, bezpečně a nepřetržitě hygienicky. Frekvenčně řízená čerpadla v modulu Monobox dopravují čerstvě nadojené mléko šetrně a plynule přímo do mléčnice. V rámci technologií GEA je možné vytvořit variabilní chladící cesty dle představ chovatele: přes deskový předchladič, přes mezitank nebo přes zařízení pro zpětné získávání tepla.

Chovatel rozhoduje o tom, jaký je správný koncept systému chlazení!

Automatický dojicí systém shromažďuje mléko během odvozu mléka a během čištění chladicího tanku do mezitanku. I v této době je Monobox stále připraven k dojení bez jakéhokoliv omezení.

Zvířata zůstávají v navyklém rytmu a neztratí se ani kapka mléka! Od roku 2018 je možnost objednat funkci sledování počtu somatických buněk v mléku.


Reference

Foto č. 2 Farma pana Pavla Mošny, Humpolec – 1. Monobox v ČR

 

Foto č. 3 Monobox

img_20170810_093546

Video č. 1 Jak pracuje Monobox


Více informací o výše zmíněné technologii naleznete ZDE.