Tento týden redakce AGROPRESS.CZ sledovala vývoj cen potravinářské  pšenice a výrobků z ní. V následujícím přehledu přinášíme přehled vývoje výkupních cen potravinářské pšenice a vývoj průměrných spotřebitelských cen konzumního chleba a hladké pšeničné mouky.

Vývoj výkupních cen potravinářské pšenice 2021 – 2023

Výkupní ceny potravinářské pšenice jsou v současné době ve znamení poklesu, přesto je meziroční cenový rozdíl únorových cen o 12% vyšší než v únoru 2022.

(www.csu.cz)

 

Průměrné spotřebitelské ceny – chléb konzumní kmínový (Kč/kg)

Co se týká vývoje průměrných spotřebitelských cen u konzumního kmínového chleba,  rok 2021 byl v tomto směru stabilní a cena se během tohoto období změnila pouze nepatrně. Ovšem od ledna 2022 již toto neplatí a od listopadu se spotřebitelské ceny drží velmi blízko hodnotě 40 Kč/kg, tj. meziroční  zdražení o 16%.

(www.csu.cz)

 

Průměrné spotřebitelské ceny – pšeničná mouka hladká (Kč/kg)

V roce 2021  se celoročně cena držela lehce přes 12Kč.  V loňském roce se průměrná spotřebitelská cena je meziročně zvýšila téměř o 10Kč/kg, což je zvýšení o 43%. Začátek letošního roku stále pokračuje růst cen a meziroční rozdíl je kolem 27%.

(www.csu.cz)

Sledujte novou rubriku AGROPRESS.CZ a získáte tak pravidelný přehled o vývoji cen pšenice a dalších komodit. Přihlaste se k odběru aktualit a nic vám neunikne.