Tento týden redakce AGROPRESS.CZ zařadila do přehledu vývoje cen komodit drůbeží maso. Ceny jatečných kuřat jsou dlouhodobě stabilní, ale i toto odvětví letos zaznamenalo jejich zvýšení o více než 20%. S tím souvisí i růst cen krmných směsí, jejichž cena se meziročně zvedla již o 30%.

Jatečná kuřata v živém I. třídy jakosti (t)

Cena jatečných kuřat v živém zaznamenala v roce 2022 drobné výkyvy, ale nepřekročila hranici 25 tis./t. To se podařilo až v letošním roce, kdy meziroční srpnová cena byla vyšší téměř o 6 tisíc/t, tj. nárůst o 20%. Listopadová cena již atakovala hranici 30 tisíc Kč/t, což je meziroční nárůst o téměř 22%. Aktuálně je meziroční rozdíl mezi cenami stále kolem 20%.

(www.csu.cz)

 

Ceny zemědělských výrobců jatečných kuřat třídy A (bez DPH)

Ceny zemědělských výrobců se v roce 2022 stabilně pohybovaly na hladině 22Kč/kg a na této úrovni se drží poslední  čtyři roky. Až loňský rok se ceny za jatečná kuřata třídy A rozpohybovaly a cena se přiblížila k hranici 30Kč/kg, kterou dosud nepřekročila a cena se stále drží kolem 29Kč/kg. 

(www.szif.cz)

 

Průměrné spotřebitelské ceny kuchaných kuřat třídy I.

Průměrná spotřebitelská cena kuchaných kuřat třídy I. je nejvyšší cena od roku 2012. Meziročně je to zvýšení o více než 20Kč, což je nárůst ceny o 26%. Nejvyšší cena byla v listopadu a to 83,76Kč/kg. Aktuálně je meziroční rozdíl cen 22,7%.

 cen(www.szif.cz)

 

Průměrné ceny průmyslových výrobců krmných směsí pro brojlery (Kč/t)

Zvyšování cen krmných směsí započalo daleko dříve než zvyšování cen drůbežího masa a to už na podzim roku 2022. V minulém roce přesáhla cena za tunu krmné směsi již 12 tisíc Kč/t. Meziročně se tak cena zvýšila o téměř  30%.

(www.szif.cz)

Cena kuchaných kuřat ve vybraných obchodech k 21.4.2023

 

Sledujte novou rubriku AGROPRESS.CZ a získáte tak pravidelný přehled o vývoji cen drůbežího masa a dalších komodit. Přihlaste se k odběru aktualit a nic vám neunikne.