Tento týden redakce AGROPRESS.CZ zařadila do přehledu vývoje cen komodit drůbeží maso. Ceny jatečných kuřat jsou dlouhodobě stabilní, ale i toto odvětví letos zaznamenalo jejich zvýšení o více než 10%. S tím souvisí i růst cen krmných směsí, jejichž cena se meziročně zvedla o 25%.

Jatečná kuřata v živém I. třídy jakosti (t)

Cena jatečných kuřat v živém zaznamenala v loňském roce drobné výkyvy, ale nepřekročila hranici 25 tis./t. To se podařilo až v letošním roce, kdy meziroční dubnová cena byla vyšší téměř o 3,5 tisíc/t.

(www.csu.cz)

Ceny zemědělských výrobců jatečných kuřat třídy A (bez DPH)

Loňské ceny zemědělských výrobců se stabilně pohybovaly na hladině 22Kč/kg a na této úrovni se drží poslední  čtyři roky. Až letošní rok se ceny za jatečná kuřata třídy A rozpohybovaly a květnová rekordní cena dosahovala 26,7Kč/kg (bez DPH).

(www.szif.cz)

Průměrné spotřebitelské ceny kuchaných kuřat třídy I.

Průměrná spotřebitelská cena kuchaných kuřat třídy I. je nejvyšší cena od roku 2012. Meziročně je to zvýšení o téměř 20Kč, což je nárůst ceny o 25%.

(www.szif.cz)

Průměrné ceny průmyslových výrobců krmných směsí pro brojlery (Kč/t)

Zvyšování cen krmných směsí započalo daleko dříve než zvyšování cen drůbežího masa a to už na podzim minulého roku. Aktuálně přesahuje cena za tunu krmné směsi 11 tisíc Kč/t. Meziročně se tak cena zvýšila o 25%.

(www.szif.cz)

Sledujte novou rubriku AGROPRESS.CZ a získáte tak pravidelný přehled o vývoji cen drůbežího masa a dalších komodit. Přihlaste se k odběru aktualit a nic vám neunikne.