Máme za sebou další dostihový víkend. V sobotu se uskutečnily první překážkové dostihy na závodišti v Pardubicích, kterých se díky rozvolnění protikoronavirových opatření mohli zúčastnit i diváci. Počasí však dostihům nepřálo a na závodišti se pěkně „plavalo“. V průběhu dne se zrušily crossy a běhalo se jen po trávě. První dva dostihy byly proutěné překážky. V „proutěnkách“ pro tříleté koně se prosadil GATSBY, svěřenec trenéra Pavla Tůmy, patřící stáji Dr. Charvát, měl v sedle žokeje Jana Odložila. Druhé „proutěnky“ ovládl žokej Josef Bartoš s koněm SAUL, který patří do stáje Zeas Staré Hradiště a trénuje ho Helena Vocásková.

Foto č.1: SAUL

Ve třetím dostihu zazářila jezdkyně Veronika Řezáčová, která i přes obtížný průběh dostihu, kdy se pětice koní v poli nevyhnula karambolu, vyhrála s koněm BIG MAGO, svěřencem Jany Novákové, patřící stáji Vocetka. O napínavý doběh čtvrtého dostihu se postaral žokej Rostislav Benš, který s klisnou ANNIE REILLY předběhl vedoucího Mustamira. Klisnu trénuje Grzegorz Wroblewski a reprezentuje stáj St.John’s.

Foto č.2: BIG MAGO

Foto č.3: ANNIE REILLY

Klisna DAJUKA, trenéra Radka Holčáka, která reprezentuje stáj K-K Metal, vyhrála pátý dostih v sedle s žokejem Lukášem Matuským. Žokej Jaroslav Myška se dostal lehce do cíle v šestém dostihu na koni IMPHAL, trenéra Stanislava Popelky a stáje Quartis – Zámecký Vrch.

Foto č.4 : DAJUKA

Foto č.5 : IMPHAL

Hlavním dostihem dne byl úvodní cross country Koroka, který se kvůli počasí běžel jen po trávě a startovali pouze čtyři koně. Pro vítězství si doběhl sedmiletý DUSIGROSZ s žokejem Josefem Bartošem, pro kterého to bylo druhé vítězství dne. DUSIGROSZe trénuje Josef Váňa a patří stáji Joly. V posledním dostihu vyhrála po boji klisna LIBUŠKA s amatérem Františkem Plškem ml. (Trenér Vladimír Derych, stáj PF Ludmírov).

Foto č.6: DUSIGROSZ

Foto č.7: Libuška

Autor: Tereza Kosobudová

Foto: B. Křižan, zdroj Facebook