Sobotní dostihy v Karlových Varech (30. 5.) slibují atraktivní program. Na své si přijdou příznivci rovinových i překážkových dostihů, poprvé se na závodiště vrátí i majitelé stájí. Buďte u toho prostřednictvím streamu internetové televize EquiTV.cz.

První z mnoha dostihů na cestě k Českému derby, ale i jediné dvě steeplechase na českém území za poslední týdny a premiéra dvouletých koní. To jsou jen některá z lákadel sobotního dostihového dne v Karlových Varech, který vám opět nabídne v přímém přenosu internetová televize EquiTV.

Karlovarských dostihů se po rozvolnění vládních opatření budou moci letos poprvé zúčastnit i majitelé startujících koní. Jak uvedly internetové stránky Jockey Clubu ČR, zatím v režimu “jedna stáj = jedna osoba”.

Rovinové části programu vévodí dva dostihy II. kategorie. Cena Nadace města Karlovy Vary na 2000 metrů pro tříleté koně bude prvním startem pražského zimního favorita Suprtupla. V dostihu, kde svou klasickou sezonu v nedávné minulosti zahájili vítězové derby Touch Of Genius a Blessed Kiss, se představí i vítězka Karpatské ceny Francesca Bella a čtveřice koní ve slovenském tréninku.

Zajímavá sestava bude k vidění i v Ceně prezidenta Jockey Clubu ČR (II, 1600 m). Ve dvojici steeplechase nastoupí vedle někdejších špičkových rovinových koní Father Frosta, Noble Cliffse, Dominiqua a Intisariho silná dvojice stáje Scuderia Aichner SRL Andoins a Colpo Di Stato.

Sobotní mítink otevře ve 14:15 první letošní dostih dvouletých se šesti startujícími. Přímý přenos EquiTV z Karlových Varů začíná ve 13:45.

Startovní listiny ZDE

zdroj: Jockey Club ČR

foto: www.hipodromholoubek.cz