Národní šampionát plemene Jersey

Absolutní vítězkou byla vyhlášena kráva na třetí laktaci Chorusic Dimension Maxii z 1. zemědělské a.s. Chorušice. Italského hodnotitele zaujala celkovou vyrovnaností a utvářením hřbetní linie. Podle jeho slov jde o velice krásnou krávu s absolutní vyrovnanost od hřbetu až ke končetinám, krásně utvářeným vemenem a výrazným mléčným charakterem. Vicešampiónkou se stala další zástupkyně 1. zemědělské a. s. Chorušice. Kráva na první laktaci Chorusic Partron Belvedera 8 je podle bonitéra velmi vyrovnaná zepředu i zezadu. Krávou s nejlepším vemenem byla vyhlášena prvotelka Bella ze ZS Vysočina, a. s. V jejím případě hodnotitel vyzdvihl nejlepší umístění struků, délku struků a přední upnutí.

(foto: https://www.bvv.cz/animal-tech/aktuality/sampionky-skotu-jersey-jsou-z-chorusic/)

Národní šampionát plemene Aberdeen angus

Absolutní šampionkou soutěže aberdeen angus se stala kráva Puustin Meloni 6711 (katalog č. 36) majitele Miroslava Vráblíka. Reservnim šampiónem sudí William McLaren vybral býka Mewil Black Star 45D (PAA 864) v majetku Jaroslava Zítka (katalog č. 63).

(foto: FB Český svaz chovatelů masného skotu)

Soutěžní přehlídka českého strakatého skotu

V rámci soutěžní přehlídky se prezentovalo 13 českých chovatelů českého strakatého skotu s 33 plemenicemi. Šampionkou starších krav se stala plemenice č.CZ 499232961 chovatele VOD se sídlem v Kámeně.

(foto: FB Svaz chovatelů českého strakatého skotu)

Plemenice s nejlepším vemenem č. 379485952 z Nahořanské a.s(foto: FB Svaz chovatelů českého strakatého skotu)

Šampionka mladších krav CZ 768244961 z VOD se sídlem v Kámeně(foto: FB Svaz chovatelů českého strakatého skotu)

Podrobná výsledková listina ZDE

Národní šampionát plemene Charolais

Charolaiskou absolutní vítězkou se stala starší jalovice Ema z Mokrýšova z chovu pana Leoše Slavíka. Reservní šampionkou sudí Vít Čepelák vybral mladší jalovici Formule Mecholupská P*. Nejlepší chovatelskou skupinou byla vyhodnocena skupina z chovu Měcholupské zemědělské a.s.

(foto: FB Český svaz chovatelů masného skotu)

(foto: FB Český svaz chovatelů masného skotu)

Národní šampionát plemene Limousine

Šampionát limousinů, který hodnotil německý sudí Karl Scholler vyhrála starší kráva Raduška ze svaté Kateřiny z chovu pana Adolfa Loose. Rezervním šampiónem sudí vybral býka 151 Nepal P (ZIL 608) v majetku Martina Farky. Nejlepší chovatelskou skupinou byla z pětice vybrána jako nejlepší skupina z chovu pana Loose.

(foto: FB Český svaz chovatelů masného skotu)

Národní šampionát holštýnského skotu

Národního šampionátu holštýnského skotu se zúčastnilo 21 chovatelů s 9 telaty, 9 jalovicemi a 38 holštýnskými kravami. Rozhodčím výstavy byl český mezinárodní rozhodčí Ing. Zdeněk Schaffelhofer.

Národní šampionkou holštýnského skotu se stala AGRAS CAPPUCCINO z Agrasu Bohdalov a.s. Rezervní šampionkou je CIHLAR APOLKA RED z farmy Ing. Radka Cihláře z Milošovic.

(FB Svaz chovatelů holštýnského skotu ČR)

Podrobná výsledková listina ZDE

Národní šampionát plemene Masný simentál

V roli sudího se premiérově představil Radek Dobeš, který jako absolutní vítězku vybral jalovici Fanta Agrochyt PP z chovu společnosti Agrochyt. Rezervním šampiónem byl dekorován býk Garde Mecholupský V* (ISI 887). Soutěž chovatelských skupin vyhrála tříčlenná skupina z chovu Agrochyt Mohelno.

(foto: FB Český svaz chovatelů masného skotu)

Národní šampionát plemene Parthenaise

Absolutní šampionkou soutěže plemene parthenaise se stala starší jalovice Flóra z Bořetic  z chovu Čeňka Horáčka. Reservní šampionkou vybrala hodnotitelka Petra Pokorná krávu  Deelish Klass Act ET v majetku Milana Novotného z Mezihoří. Soutěž chovatelských skupin vyhrála tříčlenná skupina z chovu Milana Novotného.

(foto: FB Český svaz chovatelů masného skotu)

 „MISS SYMPATIE“ – vyhlášení výsledků návštěvnické ankety

Tradiční soutěž se těšila velké pozornosti široké veřejnosti obzvlášť mezi farmáři, kteří mají možnost se na chvíli stát bonitéry, kteří hodnotí především celkovou stavbu těla, morfologii, utváření nohou a vemene. Tradičně se soutěžilo ve dvou kategoriích. Vítězkou krasavic za masné plemeno byla Raduška ze Svaté Kateřiny. V kategorii dojných plemen zvítězila Ginger z Čabové, kterou přivezl chovatel Petr Zaoral.

(foto: https://www.bvv.cz/animal-tech/aktuality/ocekavane-vyhlaseni-miss-sympatie-2021/)

Gratulujeme všem oceněným chovatelům

 

úvodní foto: https://www.bvv.cz/animal-tech/aktuality/ocekavane-vyhlaseni-miss-sympatie-2021/

zdroj:

FB Český svaz chovatelů masného skotu

FB Svaz chovatelů holštýnského skotu ČR

FB Svaz chovatelů českého strakatého skotu

https://www.bvv.cz/animal-tech/aktuality/page:1/

https://holstein.cz/cz/clanky/vystavy-a-seminare/233-vysledkova-listina-narodniho-holstynskeho-sampionatu-brno-2021

https://www.cestr.cz/cs/novinky/detail/narodni-vystava-zvirat-v-brne