Mezinárodní konference k problematice onemocnění digitální dermatitidou ve stádech dojeného skotu začne již 15.10.2019 v Agro, družstvo v Záhoří u Písku, druhý den 16.10.2019 bude pokračovat v areálu Agro Jesenice u Prahy.

Pořadatelům, České zemědělské univerzitě v Praze společně s dalšími partnery se podařilo pozvat tři zahraniční odborníky na problematiku digitální dermatitidy u dojného skotu. V rámci programu vystoupí se svým příspěvkem dr. Edward Verkaar (Nizozemí) s příspěvkem Prevence onemocnění digitální dermatitidy (DD) prostřednictvím správné praxe vytvrzování rohoviny. Ve své přednášce seznámí účastníky s praktickými poznatky vztahu kondice rohoviny a predispozice onemocnění. V rámci prezentace dr.Verkaar představí praktické postupy při zavádění prevence.

Dr. Charlotte Kröger (Německo) představí poprvé v České republice Skóring lézí DD (The M-scoring systém), jako nástroj využívaný ke kategorizaci DD lézí. Ze své dlouholeté praxe nám prozradí co nám tento systém může říci o problémech v managementu a jak z tohoto systému profitovat na Vaší farmě.

Cyklus doplní další praktik, Henrik Hein Jørgensen (Dánsko), tvůrce systému speciálních vložek pro krytí velkých lézí (FaSy Pads). Seznámí nás se svými závěry z praxe tlumení digitálních dermatitd. Bonusem bude jistě i prezentace automatizovaných systémů prevence, které vyvíjí a dlouhodobě aplikuje v chovech.

Problematiku ekonomických dopadů kulhavosti dojnic shrne ve svém příspěvku Dr. Jan Syrůček (Česko) z VÚZV, Uhříněves.

Témata budou probírána v panelové diskusi.

Praktické workshopy

Vyvrcholením každého dne bude dvojice praktických workshopů. První povede dvojice E.Verkaar a H.H. Jørgensen, kdy účastníci prakticky vyzkouší systém využití DD stop gelu spolu s bandáží a vložkami FaSy Pads.

Druhý workshop povede paní dr. Charlotte Kröger, která prakticky předvede diagnostiku a scoring lézí DD. V rámci konference bude pokřtěna první odborná publikace o problematice ošetřování paznehtů. První část bude účastníkům k dispozici.

Jelikož je celá akcedotována, je účast zdarma. Z kapacitních důvodů je nezbytné se registrovat na webu CZU: ctpz.agrobiologie.cz.

Redakce