Letos bylo odbornými komisemi EuroTier a EnergyDecentral schváleno celkem 80 registrací nových produktů, které byly rozděleny do 14 kategorií. Výběr těch nejzajímavějších produktů, které na medaili nedosáhly vám představíme v několika následujících článcích.

BEWI-FATRIX® SynerG+

Doplněk krmiva BEWI-FATRIX® SynerG + je kombinovaný produkt zapouzdřený v matrici na bázi kyseliny laurové, monoglyceridů mastných kyselin s krátkým řetězcem a rostlinných extraktů. Speciálně vyvinut pro snížení rizika infekce na farmách chovu prasat.

  • Optimalizuje chov a zlepšuje zdravotní stav zvířat
  • Jako aktivovaná složka kyselina laurová specificky inhibuje grampozitivní bakterie (G +)
  • Tato speciální kombinace s aromatickými látkami (rostlinné výtažky a éterické oleje) poskytuje osvědčené synergie
  • Matricové zapouzdření zajišťuje pomalé a kontinuální uvolňování všech aktivních složek v celém střevě na jejich požadovaný cíl
  • Velmi dobré vlastnosti zpracování a skladování díky speciálnímu výrobnímu procesu
  • Bakterie jsou příčinou mnoha problémů na chovech prasat. Infekce Streptococus suis (S. suis) a Clostridium perfringens jsou považovány za hlavní důvod vysokého používání antibiotik při výrobě selat.
  • Infekce Clostridium perfringens jsou velmi rozšířené a účastní se mnoha průjmových poruch u selat. V případě infekce Clostridia často dochází k intenzivnímu zvýšení úmrtnosti.

Proto je důležité co nejdříve podporovat imunitní systém selat, aby se optimálně podpořil růst.

Název firmy: BEWITAL agri GmbH & Co. KG
Telefon: +49 2862 581-600
Email: agri@bewital.de
Adresa webu https://bewital-agri.de/

Přísada do krmiva pro prasata Valopro Win

Valopro Win je jedinečné řešení pro zlepšení užitkovosti selat ve fázi po odstavu. Díky originálnímu složení umožňuje Valopro Win sladit bezpečnost a efektivitu trávení. Zaměřením na trávení umožňuje Valopro Win čistší a těžší selata na konci odstavu, lepší účinnost krmení a tedy finanční zisk pro zemědělce (a distributory).

Název firmy: MIXscience SAS
Telefon: contact@mixscience.eu
Email: 02 23 46 90 00
Adresa webu https://www.mixscience.eu/

AHRHOFF DOPLŇKY PRO VÝKRM PRASAT

Doplňky Segawean ® pro výkrm prasat  kombinují vysoce dostupné minerály a stopové prvky s aminokyselinami a speciálními aktivními látkami pro jednoduché, fázově vhodné krmení výkrmových prasat.

Segawean ® F A66

Se Segawean F A66  nabízí Ahrhoff nové minerální krmivo pro prasata, které obsahuje šest aminokyselin lysin, methionin, threonin, tryptofan, valin a isoleucin, což znamená, že podíl sóji nebo řepky v krmné dávce lze výrazně snížit.

Snížené krmení, ale stejný výkon

Testy ve výukovém a výzkumném centru Futterkamp ukázaly, že prasata krmená novým doplňkem dosáhla stejně dobrého výkonu, pokud jde o denní přírůstek hmotnosti a konverzi krmiva, jako kontrolní skupina (přidání pěti aminokyselin a o 1 procento vyšší obsah hrubého proteinu ve všech fázích).

Podle Ahrhoffa zůstala kvalita jatečně upraveného těla trvale vysoká i přes obsah hrubého proteinu ve finálním krmivu 12,8 procenta. Skutečné vylučování dusíku bylo pouze 2,59 kg na výkrm prasete.

Název firmy: AHRHOFF GmbH
Telefon: info@ahrhoff.de
Email: +49 / (0) 23 83/95 31-0
Adresa webu https://www.ahrhoff.de/