Firma  Meier – Brakenberg GmbH & Co. KG přihlásila do soutěže o nejlepší inovaci na veletrhu Eurotier 2021 hned dvě zařízení. Obě jsou založené na přirozené potřebě prasat a tou je rytí.

Porky’s Strohtomat

Porky’s Strohtomat podporuje přirozenou potřebu rytí prasat. Pomocí rypáku prasata tlačí dvě rotující hvězdice tam a zpět do průchozí mísy odkud se tímto pohybem uvolní pár stébel slámy. Průchozí hrana brání tomu, aby se sláma dostala na rošty a je prasaty beze zbytku spotřebována.

 

Porky’s Strawtomat je k dispozici ve dvou verzích pro prasata na výkrm a jako Porky’s Strawtomat Kombi jako robustní verze pro prasnice.

 • Variabilně nastavitelný otvor pro různé materiály
 • Robustní technologie kompletně vyrobená z nerezové oceli
 • Velký skladovací kontejner pro objemná krmiva
 • Plnění ručně nebo dopravníkem
 • Eliminuje vzájemné okusování ocásků

 

PORKY’S PELLETTOMAT

Pellettomat funguje jako stroj na žvýkačky. Pokud zatlačíte páčku sem a tam, jednotlivé pelety vypadnou z otvoru. Zvíře nadšené odměnou se snaží získat další porci a je neustále zaneprázdněno strojem. Jejich nutkání rýt je uspokojeno prací na páce a zároveň přijímají vlákninu ve formě peletek.

Prasata preferují před stébly krmné nebo slámové pelety, které připomínají konzistenci bukových ořechů nebo žaludů. Peletování navíc nabízí lepší hygienické požadavky než sypaná sláma, a to i pro stáje s velmi vysokým zdravotním stavem.

Doplňování je velmi snadné. Zásobník je buď  naplněn ručně lopatou nebo doplňovacím zařízením.

 

Název firmy: Meier – Brakenberg GmbH & Co. KG
Telefon:  +49 (5262) 993 99-0
Email: info@meier-brakenberg.de
Adresa webu https://www.meier-brakenberg.de/

 

Baby Care Milk Feeding System

Baby Care je systém automatického podávání mléka, který distribuuje čerstvé mléko v porodním kotci. Systém zajišťuje, aby všechna selata měla dostatek mléka. Když mají selata stálý přístup k mléku, má to za následek vyšší hmotnost při odstavení. Když jsou selata při odstavení o 1 kilo těžší, mají po odstavení rychlejší růst, což zvyšuje míru přežití.

Péče o selata pomáhá snížit počet prasnic
Když se zvýší počet selat na vrh, je důležité zajistit, aby všechna selata měla přístup k dostatečnému množství mléka, aby se snížila úmrtnost.
Baby Care dodává mléko navíc, takže selata mohou pít jak mléko prasnice, tak mléko v prášku. Znamená to, že se vyhnete tomu, že budete mít další kojící prasnice, a tím snížíte počet porodních kotců, vaše výrobní náklady a ušetříte pracovní dobu.

Výhody Baby Care Milk Feeding System

 • 1–2 další selata na prasnici ročně
 • zvýšení hmotnosti o 1 kg na sele při odstavu
 • Vyšší míra přežití
 • Menší spotřeba léků
 • Dobrá hygiena
 • Méně kojících prasnic
Název firmy: ACO Funki A/S
Telefon: +45 97 11 96 00
Email: acofunki@acofunki.dk
Adresa webu https://www.acofunki.com/products/farrowing/milk-system-for-piglets

Tonisity PxW

Odstavení může být pro prasata stresujícím obdobím. Pokud nezačnou pít brzy, může to vést ke ztrátě hmotnosti, sníženému růstu nebo až k úmrtí. Zvýšený příjem vody koreluje se zvýšeným příjmem krmiva a Tonisity PxW WeanBetter povzbuzuje prasata k tomu, aby během přechodu odstavení více pily. Tonisity PxW WeanBetter byl pečlivě formulován jako doplňkový produkt k Tonisity Px. Tonisity PxW WeanBetter funguje nejlépe, když se použije u prasat u kterých byl podáván Tonisity Px ihned po porodu.
Před odstavením se Tonisity Px přidává na povrch suchého krmiva, aby povzbudila selata k jídlu a pomohla jim při stresujícím odstavení. Po odstavení se do vodovodního potrubí přidává ve vodě rozpustné doplňkové krmivo Tonisity PxW, které poskytuje nezapomenutelný chuťový zážitek, který podporuje spotřebu vody a příjem krmiva.

1. Medikátorová pumpa

 • Přidejte 1 kg prášku PxW do 4 litrů vody, abyste vytvořili kapalný koncentrovaný roztok ve vhodné nádobě
 • Dobře promíchejte, dokud se nerozpustí
 • Koncentrovaný roztok Tonisity PxW by měl být dodáván vodovody pomocí automatického dávkovacího systému s rychlostí ředění nastavenou na 1 díl koncentrované Tonisity PxW na 100 dílů vody (1: 100). 10 litrů koncentrátu dodává 850 – 1 000 odstavených na den.

2. Systém zásobování vodou

 • Přidejte 1 kg prášku PxW do nejméně 5 l vody v jakékoli vhodné nádobě
 • Dobře promíchejte, dokud se nerozpustí
 • Přidejte tuto směs do 500 l přívodu vody. 500 L upravené vody stačí pro 400-500 odstavených selat na den

 

Název firmy: Tonisity International Ltd
Telefon: +353 1902 0026
Email:
Adresa webu https://www.tonisity.com/

 

Agrisys AirSys Feed

Agrisys Airsys Feed je jednoduchý a přesný vícefázový napájecí systém. Airsys Feed může míchat krmivo a přepravovat ho do jednotlivých kotců, což znamená, že systém Agrisys Airsys Feed  také poskytuje integrované možnosti míchání.
Uživatel si zvolí krmnou směs a kolik by mělo mít dané zvíře nebo kotec v daném období spotřebovat- a systém automaticky sbírá složky a přísady, váží a míchá krmivo a odesílá ho do určeného kotce.

Suché a mokré krmení s Agrisys Airsys Feed

Jedním ze základních kamenů systému Agrisys Airsys Feed je to, že ve výchozím nastavení může dodávat jednotlivé směsi jak suché, tak mokré a jako ad-libidum nebo jako omezené krmení.

Mokré krmení funguje tak, že se krmivo míchá a přepravuje stejně jako při suchém krmení a pouze nad daným kotcem se přidává voda. Krmná směs se nalije přes „vodní clonu“ do kotců, kde je požadováno mokré krmení. Jinak v systému v žádná není voda. Tím je zajištěna optimální hygiena a přesně dávkovaná spotřeba vody. Toto je řešení, které lze použít pro všechny druhy zvířat.

 

Název firmy: Agrisys A/S
Telefon: +45 7022 0711
Email:  info@agrisys.dk
Adresa webu https://www.agrisys.dk/

 


MixedFeed

MixedFeed je alternativa k tekutému krmení a provádí se tak, že suché krmivo a voda jsou do žlabu přiváděny samostatně, kde jsou poté smíchány a vytvářejí krmnou směs.

Přehled funkcí:
   • Měření výšky hladiny pomocí měřicích senzorů (biofeeder)
   • Přeprava komponentů suchého krmiva konvenčními systémy řetězů potrubí
   • Přívod vody pomocí robustního potrubního systému s ovládáním ventilu
 Provozní výhody:
   • Hygiena díky dopravě za sucha a současné vlhké prezentaci krmiva
   • Levná a robustní alternativa ke krmení tekutinami
   • Bezpečné proti selhání díky minimálnímu využití technologie
Název firmy: Hölscher + Leuschner GmbH & Co. KG
Telefon: +49 (0) 5903939 60
Email: INFO@HPLUSL.COM
Adresa webu https://hl-agrar.de/