Automatická vana HoofCount byla vyvinu a uvedena na britský trh v roce 2012/2013. Byla navržena s ohledem na jednoduchost a nyní se na britském trhu řadí mezi lídry v oblasti efektivních a spolehlivých koupelí paznehtů.

„Existují 2 hlavní velikosti vany Hoofcount, ale protože si je vyrábíme sami, jsme schopni zákazníkům nabídnout služby na míru, což je užitečné především u robotických systémů, kde hraje prostor velkou roli“, říká majitel rodinné firmy. Vany Hoofcount jsou rozesílány po celém světě včetně Kanady, Německa, Švédska a České republiky a výroba se každým rokem více než zdvojnásobuje.

Jak Hoofcount funguje?

Vanu lze nastavit buď na počítání krav, časovač nebo na manuální ovládání. Nová pohyblivá sprchová lišta zajišťuje, že se vana umyje až dolů. Koncentraci chemikálie lze nastavit na požadované procento a nebo také dny, kdy chcete, aby byla přidána do koupele. Dvě chemická čerpadla také umožňují použití a nastavení dvou různých chemikálií v různé dny, což vám ušetří manipulaci s chemikáliemi.

Kulhání ve stádě dojnic je významným problémem welfare a vede k:

  • Ztráta produkce mléka
  • Snížená plodnost
  • Předčasné vyřazení
  • Zvýšené náklady na ošetřování paznehtů
  • Zbytečná práce navíc

S mnoha skrytými náklady studie stále ukazují, že minimální náklady na kulhání pro stádo 100 krav dojnic jsou 5 500 EUR ročně, tj. zhruba 135 tisíc Kč. Efektivní koupání nohou s automatickou vanou Hoofcount snižuje kulhání a šetří zbytečné náklady.