Ocenění Ekofarma roku, které uděluje PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců a Nadační fond Richarda Bartáka, získá v letošním roce Biofarma pod Hájkem z Horní Branné. Slavnostní vyhlášení a předání ceny proběhne (pokud mimořádná opatření a epidemiologická situace dovolí) 20. 6. 2020 přímo na farmě.

Ocenění Ekofarma roku je udělováno nejlepšímu statku hospodařícímu v ekologickém zemědělství Svazem PRO-BIO a Nadačním fondem Richarda Bartáka od minulého roku. Ocenění vzniklo spojením akce Bartákův hrnec a Nejlepší sedlák roku. „Biofarma pod Hájkem je krásnou ukázkou rodinné farmy, kde se spojuje chov skotu v režimu ekologického zemědělství se zpracováním a agroturistikou. Na farmě mohou zájemci nejen koupit bio hovězí maso a výrobky z místního chovu, ale také se zde skvěle najíst a zůstat přes noc. Manželé Řehořkovi si ocenění za celoživotní práci a přínos ekologickému zemědělství v ČR rozhodně zaslouží,“ řekla manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková.

Slavnostní předání ocenění, které v minulém roce obdržel ekostatek Bezděkovský mlýn, se uskuteční v rámci dne otevřených faremních vrat přímo na Biostatku pod Hájkem v Horní Branné v Libereckém kraji. „Biostatek manželů Řehořkových se nachází v podhůří Krkonoš nedaleko Vrchlabí obklopen přírodou a kopci ve vesnici Horní Branná. Statek je opravdu rodinný, protože Řehořkovi zde hospodaří již od roku 1868. Doporučuji, proto všem, aby se přijeli podívat, jak takové rodinné hospodářství může fungovat v režimu ekologického zemědělství a ochutnat vynikající výrobky z bio hovězího masa, které vznikají přímo na farmě pod rukama jejich majitelů,“ dodala Urbánková.

Předání slavnostního ocenění pro Ekofarmu roku 2020 a den otevřených faremních vrat na Biostatku pod Hájkem

Návštěvníci dne otevřených vrat a slavnostního předání ceny se mohou těšit na ochutnávka biopotravin, farmářský trh a prohlídka statku. Organizátoři jsou připraveni také na děti, které si mohou užít skákací hrad, dětskou dílničku nebo si prohlédnout místní zvířata.

Ocenění budou předávat zástupci Svazu PRO-BIO a Nadačního fondu Richarda Bartáka společně.

KDY: 20. června 2020, od 10:00

KDE: Biofarma Pod Hájkem s.r.o., 512 36 Horní Branná 117

Kontakt: Kateřina Urbánková, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců: 725 571 027, katerina.urbankova@pro-bio.cz

Organizátoři si vyhrazují právo zrušit či přesunout akci na jiný termín (zejména s ohledem na epidemiologickou situaci). Sledujte facebookové stránky https://www.facebook.com/svaz.pro.bio/

Převzato ze stránek PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, dostupné z: <https://pro-bio.cz/aktuality/ekofarmou-roku-2020-je-biofarma-pod-hajkem/>

foto: www.biofarma-pod-hajkem.cz