Tento týden redakce AGROPRESS.CZ zařadila do přehledu vývoje cen komodit drůbeží maso. Ceny jatečných kuřat jsou dlouhodobě stabilní, ale i toto odvětví letos zaznamenalo jejich zvýšení o více než 20%. S tím souvisí i růst cen krmných směsí, jejichž cena se meziročně zvedla již o 30%.

Jatečná kuřata v živém I. třídy jakosti (t)

Od počátku roku se ceny za jatečná kuřata drží nad hranicí 30tis. Kč/t a je poměrně stabilní. Meziročně jsou červencové ceny o 4,6% vyšší než v loňském roce, tj. o 1 424Kč/t.

(www.csu.cz)

 

Ceny zemědělských výrobců jatečných kuřat třídy A (bez DPH)

Ceny zemědělských výrobců jatečných kuřat třídy A si drží stabilní úroveň velmi blízko 30Kč/kg. Červnová cena zaznamenala pokles pod 29Kč/kg na 28,97Kč/kg. Meziroční rozdíl červnových cen je 3,38%.

(www.szif.cz)

 

Průměrné spotřebitelské ceny kuchaných kuřat třídy I.

Průměrná spotřebitelská cena kuchaných kuřat třídy I. zaznamenala v letošním roce mírný pokles oproti cenám v loňském roce. Na počátku roku byla ještě cena za kg přes 80Kč. V červnu již cena klesla o 7,96Kč/kg na 73,38Kč/kg.

(www.szif.cz)

 

Průměrné ceny průmyslových výrobců krmných směsí pro brojlery (Kč/t)

Průměrné ceny průmyslových výrobců krmných směsí pro brojlery od začátku roku klesly o téměř tisíc korun za tunu. Červnová cena je meziročně o 1,9% nižší než loňská cena.

(www.szif.cz)

 

Sledujte  rubriku AGROPRESS.CZ a získáte tak pravidelný přehled o vývoji cen drůbežího masa a dalších komodit. Přihlaste se k odběru aktualit a nic vám neunikne.