Již příští čtvrtek 23.8 2018 přivítá českobudějovické výstaviště 45.ročník ročník mezinárodního agrosalónu ZEMĚ ŽIVITELKA s podtitulem 100 let českého zemědělství. Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalón svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Jednotlivé zemědělské obory budou prezentovány napříč celým areálem, budou mít své pavilony a svůj vlastní program. Letošní 45. ročník bude ještě větší, pestřejší a zajímavější než byl ročník minulý.

Podtitul  „100 let českého zemědělství“ se bude prolínat celou Země živitelkou. Návštěvníci se budou moci seznámit nejen s historickými stroji jako jsou revoluční motorové pluhy Praga K a Exelsior , historické traktory a kombajny, ale i s nejmodernější technikou v podobě například samořiditelných traktorů.

 

Na počest společné historie bude u příležitosti Národních dožínek, které jsou každoročně součástí Země živitelky, zasazena lípa.

 

Poprvé v historii se v rámci Země živitelky představí ta nejlepší vína, která Česká republika nabízí a to v Pavilonu nejlepších vín České republiky. Český svaz chovatelů masného skotu a jejich evropští partneři připravují na letošní Země živitelku unikátní prezentaci – EUROPEAN ANGUS SHOW, která bude probíhat na předvadišti. Program na předvadišti připravuje i Národní hřebčín Kladruby nad Labem s nejstarším českým plemenem a českým chovatelským unikátem starokladrubský koněm, Zemský hřebčinec Písek a Asociace svazů chovatelů koní České republiky.

Po celou dobu Země živitelky budou probíhat odborné semináře, programy i bohatý doprovodný program.

Podrobný program na jednotlivé dny naleznete zde

zdroj: http://www.zemezivitelka.cz

foto: http://www.zemezivitelka.cz