Dne 24. 9. 2016 se uskutečnila akce Poznejte náš venkov, pořádaná místní akční skupinou Svatojiřský les, která je tvořena z 32 obcí z Regionu Taxis Bohemia. Akce již tradičně proběhla v příjemném areálu Farmy Pojedy, která se specializuje na chov masného skotu intenzivním i extenzivním způsobem.

Akce začínala již v dopoledních hodinách a končila pozdě odpoledne. Součástí byl bohatý hudební program, který zpříjemňoval venkovní posezení za slunečného počasí, které vydrželo celý den. Velkou pozornost na sebe strhl jarmark místních výrobců a řemeslníků prostřednictvím, kterých se prezentovaly místní obce.  Nechyběly domácí perníčky, mini-zákusky, marmelády, domácí sirupy, mléčné i masné výroby, keramika, hračky atd. Součástí programu byla i prezentace umění jako výstava obrazů a soch.

V rámci občerstvení byla nabídka velmi široká, každopádně na farmě masného skotu nesmělo chybět hovězí, které jste si mohli dopřát na grilu s čerstvým salátkem. Pro milovníky zdravé stravy bylo připraveno občerstvení z restaurace Klíček z Poděbrad.

Během dne byl připraven i program pro nejmenší. Děti mohly vyrábět, malovat, jezdit na koni i odpočinout si u divadla nebo posedět v  zemědělské či vojenské technice. Pozornost samozřejmě věnovaly i výstavě masného skotu, kde mohly pozorovat jak mohutné býky, tak telátka.

Poznejte náš venkov hodnotíme velmi kladně a doufáme, že takových akcí, které přibližují mladším i starším generacím zemědělství a produkty regionu, vznikne více. Děkujeme za pozvání na akci a těšíme se příští rok!

Foto č. 1 Plemeno vosginne

dsc_0636

Foto č. 2 Děti i dospělí si odpočinuli u divadla

dsc_0680

Foto č. 3 Někteří spokojeně odpočívali v kotci

dsc_0664

Foto č. 4 Ochutnávka sýrů z Farmy Košík

dsc_0682

Foto č. 5 Prodej domácích perníčků

dsc_0701

Foto č. 6 Občerstvení doplnily i hamburgery

dsc_0699

Foto č. 7 Výstava zemědělské techniky

dsc_0702

Foto č. 8 Masné produkty jste si mohli zakoupit i domů

dsc_0700

Foto č. 9 Hudební vystoupení

dsc_0697

Foto č. 10 Jarmark místních výrobců

dsc_0676

Foto č. 11 Plemeno parthenaise

dsc_0666

Foto a text: Lucie Rysová