Ministerstvo zemědělství i letos přes problémy s koronavirem pokračuje sedmým ročníkem v projektu Poznej svého farmáře. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí úřadu Vojtěch Bílý. Stát ale dále redukuje počty zapojených farem. Předloni jich bylo 15, loni deset. Letos jich je sedm, osmá akce se již uskutečnila v Národním zemědělském muzeu. Celkem na akce stát vyčlenil 1,5 milionu korun, loni šlo o dva miliony Kč.

Kromě propagace zemědělství jde podle mluvčího o propojení spotřebitelů přímo s farmáři. „V rámci propagace se inzeruje v tisku a běží spotová kampaň ve vybraných rádiích, prezentace akce na portálu cestovního ruchu Kudyznudy.cz a dalších portálech místních kulturních středisek. Také je zajištěn roznos letáků v okolí konání akce,“ řekl Bílý k akcím, které bye. měly představit lokální zemědělce.

Dvě poznávací akce, v muzeu a na Farmě Liška v jižních Čechách, se již uskutečnily. Sobotní prohlídky farem nyní budou pokračovat 22. srpna na Našem Hospodářství v Královéhradeckém kraji. První zářijový víkend se otevřou brány Biofarmy pod Hájkem v Libereckém kraji, o týden později se představí Ekostatek Vlkaneč ve středních Čechách.

Druhou polovinu září budou zájemce lákat Horňácká farma v Jihomoravském kraji, 26. září půjde o podnik Kurkovy bedýnky v Královéhradeckém kraji. V sobotu 3. října seznam akcí uzavírá Ekofarma Bošina také v Královéhradeckém kraji.

zdroj. ČTK

foto: www.poznejsvehofarmare.cz