Představujeme doprovodný program pro školy a laickou veřejnost v rámci Národního holštýnského šampionátu v Lysé nad Labem.

Ve čtvrtek 6. října se v hale C na výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční doprovodný program převážně pro školy a laickou veřejnost. Doprovodný program připravujeme ve spolupráci se Zemědělským svazem ČR v rámci projektu Zemědělství žije!

Hlavní část programu se odehraje na předvadišti, kde bude probíhat soutěž dětí s telaty a soutěž juniorů/ Junior teamu holštýnského skotu ve vodění jalovic. Zahájení programu se ujmou v 9:45 děvčata – Kateřina Cihlářová a Michaela Plotová, které přiblíží návštěvníkům problematiku výstavnictví a přípravu zvířat. Následovat bude soutěžní přehlídka dětí do 10 let s telaty.

V mezičasech mezi jednotlivými koly soutěže vodičů budou připraveny diskuse s chovateli na témata:

  • O mléce
  • Pohoda zvířat
  • Hnůj – poklad ze stáje

Diskusi povede Vladimír Pícha, mluvčí Zemědělského svazu ČR.

V dalších kolech soutěže vodičů se budou prezentovat děti do 15 let s telaty a jalovicemi a junioři do 20 let s jalovicemi.

Doprovodný program pokračuje na stánku Zemědělství žije!, kde bude připraveno několik poznávacích soutěží, které přiblíží dětem a laické veřejnosti problematiku zemědělství. Nachystány budou poznávací materiály, plakát cesty zemědělských produktů a v neposlední řadě také přiřazování potravin ke komoditám, z nichž pochází. Připraven bude také model farmy a model krávy v životní velikosti, na němž si budou moci zájemci vyzkoušet dojení. Nebude chybět také naučná stezka zemědělstvím se 14 stanovišti.

Naučný stánek bude v hale C po celou dobu výstav až do neděle.

 

Představujeme rozhodčí Národního holštýnského šampionátu

Andrea Uhrig má 37 let, pochází ze Sulzbachu u Frankfurtu nad Mohanem. Její rodina hospodaří na 200 ha zemědělské půdy, chová 120 krav holštýnského a RED holštýnského plemene a plemene jersey.

Andrea_Uhrig.jpg

Andrea Uhrig rozhodovala národní šampionát v Německu, ale i další národní výstavy. Jako rozhodčí se prosadila i na Jerseyské show ve Švýcarsku či v italském Bozenu. Na harmonizačním workshopu rozhodčích Evropské holštýnské konfederace (EHRC) konaném v květnu 2022 v Itálii se Andrea Uhrig umístila v obrovské mezinárodní konkurenci na třetím místě.

S vlastním stádem Brühlhof-Holsteins úspěšně vystavuje na národních i mezinárodních výstavách jako je Swiss Expo, Simagena nebo Cremona Open.

Další informace o hodnocených výstavách naleznete zde:

https://www.rind-schwein.de/brs-cattle/judging-panel-en.html#UhrigA

zdroj: https://www.holstein.cz/cz/clanky/vystavy-a-seminare/334-doprovodny-program-narodniho-holstynskeho-sampionatu-v-lyse-nad-labem

https://www.holstein.cz/cz/clanky/vystavy-a-seminare/333-predstavujeme-rozhodci-narodniho-holstynskeho-sampionatu

foto: vll.cz