Udržování optimální hladiny vitamínů a minerálů je nezbytné k udržení vysoké užitkovosti dojnic a jejich celkovému zdraví. Rovnováha mezi nedostatkem a nadbytkem je velmi křehká a nadměrné dávkování velmi rychle vede k toxicitě. Příznaky nedostatku minerálů ve stádě mohou být různé, často nespecifické, proto je důležité rozumět specifickým potřebám vašeho stáda, než začnete minerální látky doplňovat.

Optimální řešení pro malá i velká stáda ve stáji i na pastvě

  OrbVie (mobilní zařízení) OrbVie OPIS
Velikost stáda 1+ 1+ 100+
Počet minerálních směsí 1 1 až 6
Napájení nabíjecí baterie síť 110V/220V síť 110V/220V
Ovládání aplikací ano ano ano
Vzdálení monitorování a ovládání ne ne ano
Dávka (gram/ks/den) ano ano ano
Dávkování přes vodní potrubí ne ano (max. 5,5baru) ano (max. 10 baru)
Nastavení vzorce spotřeby vody přednastavení přednastavení ano
Umístění uvnitř/venku ano ano ano

Přenosný systém OrbVie

Přenosný systém OrbVie je plnitelný, bateriově napájený 5litrový dávkovač minerálů, který poskytuje přesné dávkování minerálů pro stádo jakékoli velikosti. Nepotřebuje síťové napájení.  Obsahuje dobíjecí baterii s dlouhou životností (Jedno nabití vydrží 2 měsíce +) Vloží se do vodního žlabu a tekutá minerální směs se uvolní do pitné vody.

Přenosný systém OrbVie dávkuje minerály na základě spotřeby vody zvířaty v závislosti na nastavené receptuře. Má baterii s dlouhou výdrží, která odešle upozornění do aplikace, když je potřeba ji dobít.

Síťový systém OrbVie

OrbVie Mains System je síťový dávkovač minerálů, který zajišťuje přesné dávkování minerálů pro stádo jakékoli velikosti. Integruje se do vodovodního řadu a dávkuje jednu minerální směs přímo do pitné vody.

Síťový systém OrbVie je navržen tak, aby byl na místě dlouhodobě, připevněný ke zdi a měl přístup k napájení a vodovodnímu potrubí. Skládá se z malé úhledné krabičky obsahující dávkovací čerpadlo, které je napojeno na hlavní přívod vody. Minerály jsou poté připojeny k tomuto systému, pokyny jsou zadány do systému (číslo stáda, dávkování atd.) a aplikace je aktivována.

OPIS Controller

OPIS Controller je automatický systém dávkování minerálů pro stáda 100+ zvířat. OPIS se integruje do vodovodní sítě a umožňuje farmářům dávkovat až šest tekutých minerálních směsí prostřednictvím napáječek až třem samostatným skupinám zvířat současně. OPIS lze instalovat uvnitř i venku. Je napojen na vodoměr, který sleduje, kolik vody stádo (stáda) spotřebuje, a umožňuje tak farmáři zvýšit nebo snížit koncentráty dávkovaných minerálů. Používání systému OPIS na farmách dodává vašemu stádu přesnou výživu, zajišťuje zdravější zvířata, vyšší produkci a méně práce.

Systém OPIS je navržen tak, aby se v něm dalo snadno orientovat a snadno se používal. Je vybaven dotykovým monitorem s programovatelným ovladačem, který ukládá informace o vašem stádu, jako je velikost stáda a požadavky na minerály. OPIS také přichází se snadno použitelnou aplikací, což znamená, že můžete přistupovat ke svým datům a ovládat dávkování z telefonu.

Systém OPIS přesně vstřikuje tekutou minerální směs do pitné vody nebo nastříká na krmivo. Míra spotřeby je pečlivě sledována, aby bylo zajištěno, že stádo dostává adekvátní dávku, a upozornění na jakékoli nesrovnalosti (např. únik vody) jsou odesílána přímo na váš telefon. Systém OPIS dodává vašemu stádu přesnou minerální výživu 365 dní v roce, za všech povětrnostních podmínek.

KONTAKT:

web: www.farmsystem.cz

e-mail: OFFICE@FARMSYSTEM.CZ

telefon: +420 702 121 787