Důležitou funkcí pokožky struku a struku samotného je komunikace mezi vnějším a vnitřním prostředím mléčné žlázy. Doba dojení, ustájení, pre-dip a post-dip mají na kondici pokožky struku velmi výrazný vliv. Kondice pokožky struku je často podceňována a není jí věnována dostatečná pozornost. Stejně tak jako by zkušený chovatel měl sledovat průběžně tělesnou kondici zvířat, tak by měl mít pod kontrolou kondici pokožky struků a aktuálnímu stavu pokožky přizpůsobovat vybrané úseky managementu farmy.

Pokud je pokožka struku ve špatné kondici, je to jasný signál chyb v prostředí ustájení nebo managementu dojení.

Pokožka struků, která není v dobré kondici, je vnímavější k mikrobiálnímu osídlení patogeny, které mohou způsobovat mastitidní onemocnění. Dále se dá předpokládat, že iritovaná pokožka může při dojení zvířatům způsobovat bolest, což vede k horšímu spouštění a uvolňování mléka s následným nedodojením. Tyto faktory snižují maximální potenciální užitkovost a jsou známy jako možné příčiny podílející se na vzniku mastitidního onemocnění.

Při dojení je na pokožku struku kladen velmi vysoký tlak. Dochází tak k iritaci pokožky a vzniku zrohovatělé vrstvy buněk pokožky, která může být potencionálním rizikovým faktorem v procesu hygieny vemene. Zrohovatělá vrstva pokožky je velmi dobrým živným prostředím pro patogenní mikroorganismy.

 

FaSy Foam Plus – krásné a hladké struky ve vynikající kondici

  • vysoce účinný Pre-dip pro optimální kondici struku před dojením
  • okamžitý pealingový efekt zrohovatělé pokožky struku a díky tomu maximální účinek Post-dipu
  • trvale hydratuje pokožku vemene – nedochází k jejímu poškození
  • dip na bázi stabilizované kyseliny mléčné a přírodních aditiv k trvalé a efektivní péči o vemeno.
  • Výborná pěnivost
  • vynikající dezinfekční a čistící účinky
KONTAKT:

web: www.farmsystem.cz

e-mail: OFFICE@FARMSYSTEM.CZ

telefon: +420 702 121 787