Francouzská vláda vyzvala občany, aby podpořili zemědělce, na které dopadla opatření proti šíření koronaviru. Podle ministrů zemědělství a financí mohou Francouzi pomoci tím, že nakoupí domácí potraviny, ale i tím, když se zapojí do prací přímo na polích, na kterých chybí pracovníci z ciziny.

Ministr zemědělství Didier Guillaume dnes vyzval „stínovou armádu mužů a žen“, kteří kvůli koronaviru nejsou nyní „aktivní“, aby vstoupili do „armády francouzského zemědělství“ a poskytli farmářům svou pracovní sílu.

V sektoru zemědělství, který kvůli opatřením spojeným s šířením koronaviru SARS-CoV-2 přišel o pracovní sílu z ciziny, je podle ministra okamžitě k dispozici 200.000 pracovních míst. Ta by podle Guillaumea mohly zaplnit někteří z milionů francouzských nezaměstnaných i ti, kteří se ocitli kvůli pandemii COVID-19 bez obživy dočasně.

Ministr financí Bruno Le Maire zároveň vyzval velké distributory, aby naskladnili francouzské výrobky. Francouzské hospodářství podle něj totiž v současné krizi potřebuje „ekonomické vlastenectví„.

zdroj: ČTK

foto: pixabay.com