Společnost Bioret Agri byla založená v roce 1993 francouzským mlékařem Alainem Bioretem a v roce 2007 ji převzal jeho syn Jean-Vincent Bioret. Technická řešení byla od počátku spojena s fyziologickými potřebami zvířat, především dojnic. Již mnoho let je Bioret Agri součástí skupiny BIoret corp, která recykluje elastomerové produkty se zaměřením na životnost, kvalitní servis a udržitelné inovace. Díky svému jedičnému know-how je společnost lídrem bezešvých matrací pro dojnice v Evropě

Hlavním oborem činnosti Bioret Agri je zemědělství a díky specializaci na dojnice patří tato firma mezi renomované odborníky. Tři oblasti produktů – matrace, podlahy a prostředí stáje řeší všechny výzvy udržitelného chovu dojnic. Klíčovými faktory úspěchu je snížení tepelného stresu, kontrola emisí amoniaku, pohodlné lože, bezpečný pohyb, zdraví paznehtů a dokonce i nálada dojnic. 

„Naším trvalým cílem jsou inovace a kvalita. Neustále investujeme do výzkumu a vývoje vytváření nových produktů pro dobré životní podmínky zvířat,“ říká majitel firmy

Produkty firmy Bioret Agri na českém trhu:

Magellan – Aktivní podlaha snižuje emise ve stáji

Magellan® představuje  výrazný technologický posun v zemědělství. Systém pracuje na principu mnoha příčných a hlavních podélných odvodných rýh, které svým propojením velmi efektivně odvádí výkaly a moč rovnou od paznehtů. Dokonalé vyčištění a pravidelný odkliz je zajištěn klasickou automatickou lopatou na odkliz kejdy, na kterou je nainstalován speciální gumový hřebenový nástavec. Tento systém funguje podobně jako stěrka na okno. V pravidelných intervalech lopata s nástavcem dokonale vyhrnuje (stírá) výkaly s močí do sběrných kanálů.

 

Delta Diam – vzorek navržený pro bezpečný pohyb

Povrch podlahy Delta Diam poskytuje zvířatům oporu ver všech směrech a minimalizuje zranění. Vzorek je tvořen kosočtverečnými nopy, které působí protiskluzově, a to po celý rok, včetně měsíců se zvýšenou vlhkostí.

Povrch klade přirozený odpor při chůzi zvířat a napomáhá tak bezpečnému a přirozenému pohybu. Chovatele oceňují zvýšení aktivity během říje a minimalizaci zranění v důsledku uklouznutí či upadnutí chovaných zvířat.

Matrace AQUASTAR NEW

Matrace Aquastar je kombinací latexové pěny a vodního vaku, který nabízí 7cm vynikajícího pohodlí. Matrace kopíruje a  podporuje morfologii těla zvířete a zároveň poskytuje jednotnou podporu celému tělu. Díky vodě snižuje matrace Aquastar všechny tlakové body a umožňuje maximální krevní oběh pro optimalizaci tvorby mléka.

Vodní matrace Aquaclim

Jednou z možností ochlazení zvířat je použití vodních matrací Aquaclim, které jsou napojené na čerpadlo. Voda v matracích, která se ohřeje od těla dojnice je  pomocí čerpadla odváděna a voda pod dojnicemi je neustále chladná. Od 100 krav lze takto získat 2mvody ohřáté na 65°C, kterou je možné dále využít v zemědělském provozu.

Proč dojnicím dopřát Aquaclim ?
  • podporuje krevní oběh, což je zásadní pro tvorbu mléka
  • prodloužená doba ležení a přežvykování
  • ochlazovaní březích krav ovlivňuje produkci po porodu
  • Pro stejné množství produkce mléka je potřeba o 3 % méně zvířat
  • od jedné krávy se za rok zpětně získá 770 KWh / rok

Ventilátor Cyclone 360

Ventilátor Cyclone 360 ​​je k dispozici od 52 (1,4m) do 72 palců (1,8m) v závislosti na architektuře budov. Disponuje možností přizpůsobit rychlost ventilátoru potřebám zvířete pro optimální odvádění jeho tělesného tepla. Cyclone 360 ​​šíří vysokou rychlost vzduchu (0,5 až 1,5 m/s) na vysoké úrovni, která zajišťuje pocit bezpečí. Funkcí ventilátoru je odstranit izolační vrstvu a znovu aktivovat výměnu tepla přes kůži.

 

Odeslat dotaz