Pěstitelská sezóna již skončila, ale ti kteří již myslí na příští, zavítali na veletrh EIMA INTERNATIONAL 2016 do italské Bologny, který se koná každé dva roky a tento rok byl v plném proudu od 9. do 13. 11. Celkem se návštěvníkům otevřelo 20 pavilonů a vystavovacích prostor, ve kterých se očekávalo více než 1800 vystavovatelů, kteří zde vystavovali v roce 2014. Dále se dá předpokládat, že veletrh navštívilo více než 230 000 návštěvníků, kteří tento veletrh navštívili před dvěma lety.

K vidění bylo mnoho novinek v oblasti pěstování obilí, zeleniny a dalších polních plodin, péče o vinice, ale i v oblasti zpracování zemědělských produktů. Samozřejmostí byly velké expozice tradičně siných firem v oblasti agronomických strojů a manipulační techniky včetně traktorů. Velká část expozic byla věnována hospodaření s vodou, která se v poslední době stává velmi často skloňovaným slovem vzhledem ke klimatickým změnám.

Celkový obraz dotvářely expozice vystavovatelů se specializovaným sortimentem včetně specializovaných firem v oblasti hydrauliky, motorů, pneumatik do zemědělství apod.

Pokud by se někomu nepodařilo se do Bologně tento rok podívat a chtěl by tak učinit za dva roky, doporučujeme letět z Prahy do Milána a odtud buď zapůjčeným autem nebo rychlovlakem přímo do Bologně. Cesta rychlovlakem trvá z Milána méně než hodinu a z letiště je taxíkem výstaviště necelých deset minut cesty za cca 8 EUR.

Galerie:

Text a foto: redakce