Cílem přehledu realizačních cen vepřového masa je přinášet odborné i širší veřejnosti informace o aktuální situaci na trhu s vepřovým masem. Tento týden AGROPRESS.CZ sledoval vývoj cen vepřového masa u průmyslových výrobců výsekového masa, průměrné ceny JUT jatečných prasat za studena, vývoj cen prasat v živém, ale i  realizační ceny ve vybraných obchodech.

Průměrné ceny JUT jatečných prasat tř. SEU v Kč/kg za studena (týdny)

Nejnižší průměrná jateční cena JUT jatečných prasat byla v 9. týdnu loňského roku 31,52Kč/kg a ve stejném týdnu letošního roku byla průměrná cena téměř zpět na stejné úrovni. Od 10. týdne se průměrná cena JUT jatečných prasat zvýšila až na hodnotu 50,66 Kč/kg za studena, tj. nárůst téměř o 35%. Aktuální průměrná cena je zhruba o 3 Kč nižší a drží kolem 47 Kč/kg.

(zdroj: www.szif.cz)

Prasata jatečná v živém (t)

Cena jatečných živých prasat se od počátku roku zvýšila téměř o 13tis. Kč na téměř  38 500 Kč/t. Meziroční nárůst cen zaznamenal zvýšení zhruba o 32%.

(zdroj: www.csu.cz)

Průměrné spotřebitelské ceny potravin – vepřová pečeně Kč/kg (týdny)

Přes počáteční pokles cen na počátku roku i tady byl následně zaznamenán jejich růst. V 41.týdnu byl rozdíl mezi spotřebitelskou cenou letos a v loňském roce 37Kč/kg, tj. nárůst o 22%.

(zdroj: www.csu.cz)

Realizační ceny ve vybraných obchodech – vepřová pečeně (Kč bez DPH/kg)

Konečné ceny pro zákazníky se značně liší, jak typem obchodu, tak zemí původu a samozřejmě i akcemi v daném okamžiku.

 

Sledujte pravidelnou rubriku AGROPRESS.CZ a získáte tak pravidelný přehled o vývoji vepřového masa a dalších komodit. Přihlaste se k odběru aktualit a nic vám neunikne.