Cílem přehledu realizačních cen vepřového masa je přinášet odborné i širší veřejnosti informace o aktuální situaci na trhu s vepřovým masem. Tento týden AGROPRESS.CZ sledoval vývoj cen vepřového masa u průmyslových výrobců výsekového masa, průměrné ceny JUT jatečných prasat za studena a vývoj cen prasat v živém.

Prasata jatečná v živém (t)

Od začátku letošního roku mají ceny jatečných prasat v živém rostoucí trend. V červnu dosahovala cena za tunu jatečných prasat 42 566Kč, což je o 20% více než ve stejném období minulého roku.

(zdroj: csu.cz)

Prasata jatečná v živém (t) v období 2011-2022

Nejvyšších výkupních cen dosahovala jatečná prasata v živém v letech 2012-2013. Od té doby výkupní ceny značně kolísaly a průměrná výkupní cena z roku 2022 patřila mezi ty nejvyšší.

(zdroj: www.csu.cz)

 

Porovnání cen průmyslových výrobců a spotřebitelských cen u vepřové kýty bez kosti (kg)

V letošním roce překročila spotřebitelská cena u vepřové kýty hranici 150Kč/kg a nejvyšší byla cena v květnu, kdy dosahovala hodnoty 150,69Kč/kg. Meziročně je to nárůst o 15%. Ceny průmyslových výrobců se blíží hranici 100Kč/kg a meziroční nárůst je kolem 11%.

(www.csu.cz)

 

Sledujte pravidelnou rubriku AGROPRESS.CZ a získáte tak pravidelný přehled o vývoji vepřového masa a dalších komodit. Přihlaste se k odběru aktualit a nic vám neunikne.