Výstaviště České Budějovice má již podle objednávek vystavovatelů zaplněnou kapacitu areálu pro letní agrosalon Země živitelka z 65 procent. Zájem je meziročně větší. Výstavu zatím navzdory omezením kvůli koronaviru připravují pořadatelé beze změn. Firmám ale oznámili, že kdyby se letošní ročník musel zrušit, poplatky a zálohy jim vrátí, nebo převedou jako platby pro náhradní termín agrosalonu. ČTK to dnes řekl předseda představenstva Výstaviště Mojmír Severin.

Kvůli koronaviru zrušilo Výstaviště květnový veletrh Hobby, na nějž jezdí zhruba 40.000 lidí. Zrušené byly i březnové, dubnové a další květnové akce.

Země živitelka je plánovaná na 27. srpen až 1. září. Výstaviště oznámilo, že kdyby muselo letošní 47. ročník zrušit, vrátí vystavovatelům na jejich žádost poplatky a uhrazené zálohy v co nejkratší lhůtě, nebo je převede jako platby pro náhradní termín akce. Podobný příslib dal i partner Výstaviště, společnost Exposale-CZ, která se stará o technickou produkci.

„Je to uklidnění pro vystavovatele, aby nemuseli vyčkávat. Dali jsme jednoznačný příslib, že kdyby se náhodou něco takového stalo, peníze jim vrátíme. Hromadí se nám předobjednávky,“ řekl Severin.

Dodal, že někteří vystavovatelé jsou v nejistotě poté, co pořadatelé zrušili kvůli omezením daným koronavirem dubnový veletrh Techagro v Brně. „Komunikujeme s mnoha klienty, kteří měli vystavovat v Brně a nevystavovali,“ řekl Severin.

Areál výstaviště zabírá 25 hektarů, výstavní plocha pavilonů je 6000 metrů čtverečních. Nejznámější akcí je agrosalon Země živitelka. Loni přilákal 123.017 platících návštěvníků, odborníků a hostů, nejvíc od roku 2003, odkdy je výstava šestidenní.

zdroj: ČTK

foto: <https://www.zemezivitelka.cz/dalsi-informace/profil-vystavy.html>