Instagram je volně dostupná aplikace pro mobilní telefony, prostřednictvím které je možné sdílet velké množství fotografií. Proč Vám tuto informaci sdělujeme? Protože i zemědělství si zde našlo své místo. My jsme také vytvořili účet pro Agropress.cz. V současné době sdílíme naše fotografie z ČR a zároveň sledujeme co se děje ve světě.

Zjistili jsme, že na instagramu je velké množství farem, farmářů, fotografů a fanoušků zemědělství. Rozhodli jsme se Vám představit 5 z nich, která nás zatím nejvíce zaujali.

1. Ratia ranch (FINSKO)

Tuto farmu sledujeme dlouho. V současné době vlastní farma 70 ha orné půdy a 50 ha lesa. Některé fotografie jste již mohli vidět i na našem facebooku. Chovají stádo plemene highland. Každá matka v tomto stádě má své jméno. Z fotek je možné sledovat velmi blízký vztah mezi majiteli a zvířaty. Jejich fotografie doporučujeme prohlédnout, stoji to za to! V současné době farmu na instagramu sleduje přes 14 tisíc lidí.

Ratia ranch

Foto č. 1 Na pastvině

Foto č. 2 Velké množství fotek naleznete na FB i na instagramu

2. The Herd of Lazy Acres (ONTARIO – KANADA)

Malá farma v Kanadě, která má 75 kraviček. Naleznete zde plemeno holštýn, jersey i brow swiss. V současné době jsme s farmou v kontaktu a doufáme, že se nám podaří publikovat pěkný článek o této farmě.

Instagram The Herd of Lazy Acres

Foto č. 3 Farma nás oslovila energií, která je cítit z každé fotografie

Foto č. 4 The Herd of Lazy Acres

3. Frida Isadåra Årseth (fotografka)

Krásné fotografie především skotu, naleznete na instagramu této fotografky.  V současné době ji sleduje přes 22 tisíc obdivovatelů.

Instagram fotografky

Foto č. 5 Velmi zajímavé momenty

4. Goats of Anarchy

Jedná se o farmu, která poskytuje domov pro kůzlátka, která jsou nějaký způsobem postižená. Nemají nožičky, jsou slepá nebo jinak postižená. Tato organizace se jich ujme a stará se o ně. V současné době mají na instagramu 286 tisíc sledovatelů.

Veškeré jejich fotografie i videa naleznete zde.

Foto č. 6 I Vy můžete přes do zahraničí zaslat finanční podporu

Foto č. 7 Doporučujeme se podívat i na videa!

5. Richardson family farm (USA)

Příběh této farmy začíná již v roce 1907, kdy farmář James Johnson Richardson nakoupil půdu v Hartlandu (Vermont). Potomci po tomto farmáři hospodaří na této farmě již několik generací. Jejich hlavní náplní je dojné plemeno jersey a javorový sirup.

Instagram Richardson family farm

Foto č. 8 Cesta na pastvinu

Lucie Rysová