Toto byly čtyři dostihové dny, které se uskutečnily na závodištích v Praze, Pardubicích, Karlových Varech a Lysé nad Labem.

V Praze – Velké Chuchli se běžela Velká jarní cena, kterou jistě opanoval RATE (FR) s žokejem Milanem Zatloukalem, hřebce trénuje MVDr. Čestmír Olehla a patří stáji DS Pegas. Součástí dne byl i „jedničkový“ dostih Velká červnová cena, kterou vyhrál kůň stejné stáje a stejného trenéra BLACK CANYON (FR), kterého odjezdil také žokej Zatloukal.

V Pardubicích byla hlavním dostihem I. kvalifikace na Velkou pardubickou. Kvalifikují se pouze ti, kteří se dostanou do cíle. Tento dostih vyhrál loňský vítěz Velké pardubické a tudíž favorit tohoto dostihu THEOPHILOS, svěřenec Josefa Váni, patřící stáji Dostihový klub iSport – Váňa. Theophila sedlal žokej Josef Bartoš. Jedničkovým dostihem tohoto dne byla Cena Tipsport, ve které vyhrál AZTEK, svěřenec Tomáše Váni, stáje Dr. Charvát v sedle s žokejem Martinem Liškou. Ve dvojkovém dostihu (Cena časopisu Jezdectví) bojoval o vítězství NO TIME TO LOSE, trenéra Josefa Váni v sedle s Žokejem Janem Kratochvílem. Klisna DALLINA však byla rychlejší a vyhrála tento dostih v sedle s žokejem Sertashem Ferhanovem.

V Karlových Varech vybojoval vítězství Karlovarské míle CACOPHONOUS(GB), stáje Pure Nutrition, svěřenec trenérky a žokejky Martiny Havelkové, která ho i odjezdila.

V Lysé nad Labem byly k vidění roviny i překážky. Nejdotovanějším rovinovým dostihem byla Cena EBF pro dvouleté koně, ve které zvítězila klisna NASCHE(GER), svěřenkyně trenéra Karla Germiče, stáj TAHLO Šefraný, v sedle žokejka Martina Havelková. Jedničkový cross – Memoriál Evy Palyzové vyhrál AENEAS(IRE), svěřenec Josefa Váni s žokejem Janem Kratochvílem, po boji se zkušeným SZTORMEM(POL) v sedle s žokejem Markem Stromským. V proutěných překážkách si pro vítězství doběhl jistě RED JUDICATA, který měl v sedle žokeje Jana Faltejska. Koně trénuje Pavel Tůma a patří stáji Dr. Charvát.

18.7. v Praze Velké Chuchli vyhrál 34. memoriál JUDr Otakara Frankenbergera slovenský svěřenec trenéra Chodúra OPASAN s žokejem Radkem Kolíkem.

Další dostihový den očekávejte tento pátek 24.7 v Pardubicích.

Tereza Kosobudová

foto: Marcela Kvochová, https://www.facebook.com/dostihypce/photos/?tab=album&album_id=3365198843500040