Kvůli pandemii začala dostihová sezóna teprve 18.5.2020 memoriálem Rudolfa Deyla v Mostě. Přestože měli žokejové „bojové“ podmínky, jako například převlékání v autě, první dostihový den se vydařil.

Hned v prvním dostihu dne, třetí kategorie na 1400 metrů, se prosadil žokej Tomáš Lukášek s klisnou Secret Passion, jejíž trenérkou je Helena Vocásková.

O napínavý doběh druhého dostihu se postaraly dvě talentované žákyně Zuzana Míčová a Taťána Mášová, které podaly fantastický výkon a rozdaly si to v cílové rovině, nakonec o pouhý nos zvítězila Zuzana Míčová na koni Near To Be Rich, druhá Taťána Mášová sedlala koně jménem Stormico. Zajímavostí je, že oba koně trénuje Michal Kalčík a oba koně reprezentovali stejnou stáj FVE-Relay JK Levín.

Třetí dostih vyhrál Daniel Vyhnálek s koněm Grigri De Lancray ze stáje Přikryl s.r.o., trenéra Filipa Neuberga.

Ve čtvrtém dostihu se podruhé prosadil žokej Tomáš Lukášek s hřebcem Cote Jardin, stáj Cajdašrot, trenér Jiří Chaloupka.

Pátým dostihem dne byla rovina druhé kategorie na 2000 metrů, ve kterém vítězství vybojovala žokejka Jiřina Andrésová s bílou klisnou Reine D’Argent stáje Excelent-K s.r.o. Liberec, trenéra Pavla Hlavatého.

Hlavním dostihem byl 46. Memoriál Rudolfa Deyla, rovina I. kategorie na 1400 metrů, ve kterém se představilo devět koní. Nechyběli zde koně Heleny Vocáskové, Luboše Urbánka ani Allana Petrlíka. Po startu šla do čela pole Redhead Lady, avšak do cílové rovinky vbíhala první Barthesa, klisna stáje Statek Blata Český Ráj, trenérky Heleny Vocáskové, která v sedle s žokejem Tomášem Lukáškem vyhrála lehce před druhou klisnou Eternity s žokejem Adamem Florianem. Třetí doběhla Rabbit Breath s Michalem Hroudou, čtvrtá byla Achird s žokejem Jiřím Palíkem a dotované příčky uzavírala klisna Miluška s žokejkou Vendulou Korečkovou.

V předposledním dostihu dne se prosadil Bob Heart s Beysimem Ferhanovem, stáj 3hearts, trenérka Helena Vocáskové. A poslední dostih patřil znovu žokeji Tomášovi Lukáškovi s koněm Rabbit Toronado, stáj Rabbit Trhový Štěpánov, trenér Allan Petrlík.

Kompletní výsledky najdete zde: http://dostihyjc.cz/online2.php

Tereza Kosobudová

Foto zdroj Facebook Jockey club ČR