Letošní 8. ročník akcí Poznej svého farmáře bude značně redukovaný. Místo akcí v regionech plánuje ministerstvo zemědělství propagovat lokální produkty od českých zemědělců a potravinářů každý pátek do konce června na dvoře Národního zemědělského muzea (NZM) na pražské Letné. Budou se tam konat farmářské trhy zaměřené výhradně na českou produkci, sdělil ČTK mluvčí resortu Vojtěch Bílý. Změny jsou kvůli koronavirové pandemii.

„S ohledem na epidemiologickou situaci a opatření, kdy nemůžeme organizovat tradiční sérii akcí Poznej svého farmáře přímo na hospodářstvích v regionech, jsme letos spolu s NZM připravili farmářské trhy,“ uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).

Zájemci si tak budou moci nakoupit na muzejním dvorku sazenice, bylinné produkty, medy, koření, čaje, řezané květiny, pečivo, maso, víno, lokální zeleninu apod. „Výrobci a prodejci tuzemských potravin, kteří mají zájem se na Farmářských trzích představit, mohou kontaktovat organizátory na trhy@nzm.cz,“ dodal mluvčí.

Ministerstvo loni přes pandemii s projektem Poznej svého farmáře pokračovalo, redukovalo ale počet zapojených farem. V roce 2018 jich bylo 15, o rok později deset a loni sedm, osmá akce pak byla v NZM. Celkem na ně stát loni vyčlenil 1,5 milionu korun, předloni šlo o dva miliony Kč.

zdroj: ČTK

foto: http://poznejsvehofarmare.cz/sedma-a-osma-zastavka-7-rocniku-psf-2020/