Jihočeská agrární komora kvůli koronaviru shání ochranné prostředky pro jihočeské potravináře. Zatím převzala 200 ochranných roušek, které dodá do českobudějovické výrobny majonéz Záruba Food i zpracovně ryb Fish market z holdingu Rybářství Třeboň. Agrární komora má i virtuální koordinační centrum, které bude zprostředkovávat dodávky náhradních dílů, opravy strojů nebo pracovní síly. ČTK to dnes řekla ředitelka jihočeské agrární komory Hana Šťastná.

Dobrovolníci, kteří dnes agrární komoře předali první roušky, rozvezli k dnešnímu dni po kraji 24.000 roušek. Donesli je do obchodů, řidičům veřejné dopravy i zaměstnancům bank. ČTK to dnes za dobrovolníky řekla Ivana Kerlesová.

„Po prvních impulzech a požadavcích ze strany jihočeských potravinářů se snažíme zprostředkovávat zajištění ochranných pomůcek, zejména těch základních, jednorázových roušek, respirátorů, dezinfekčních gelů, jednorázových rukavic. Na první výzvu okamžitě zareagovali dobrovolníci, dnes ráno přivezli 200 ochranných roušek. Chápeme, že v první linii jsou zdravotníci, pokladní, ale záleží nám také na tom, je to velká priorita, aby byla zajištěna dodávka potravin.

Pokud zaměstnanci potravinářských podniků nebudou mít zajištěny základní ochranné prostředky, mohou vypovědět službu a budeme všichni namydlení,“ řekla Šťastná.

Regionální agrární komora zřídila virtuální centrum. Má krizové linky, e-maily a prostory, kde lze skladovat a potom distribuovat ochranné prostředky. Komora se bude snažit hlavně udržet funkční živočišnou i rostlinnou výrobu.

„Čas setí a dojení nepočká. Také budeme zprostředkovávat dodávky nedostatkového zboží, například náhradních dílů, opravy zemědělských strojů nebo budeme shánět – pokud nějakému podniku vypadnou pracovní síly v prvovýrobě – držitele řidičských průkazů na traktory a podobně. Zemědělská práce v prvovýrobě nemá odkladu,“ řekla Šťastná.

V Jihočeském kraji je 16 pacientů s onemocněním COVID-19. Jihočeští hygienici nařídili od začátku února zatím téměř 800 preventivních karantén. Končí v nich většinou lidé, kteří se vrátili z míst s vysokým výskytem nákazy.

Zdroj: ČTK

foto: pixabay.com

Pokud hledáte pracovní síly do zemědělství nebo sami hledáte práci v tomto oboru, můžete využít formuláře na stránce Zemědělského svazu České republiky
Pokud hledáte zaměstnance/brigádníky, prosím vyplňte formulář zde.
Hledáte práci v zemědělství nebo byste chtěli pomoct v této situaci, prosím vyplňte formulář zde.