Vilofoss spolupracuje s farmáři a živočišnou výrobou již více než 90 let. „Naše fundované znalosti a zkušenosti jsou založeny na rozsáhlých výzkumných a vývojových aktivitách v oblasti výživy prasat, krav, drůbeže a dalších druhů zvířat.“

Nabízíme individuální premixy a inovativní koncepty minerálních krmiv výrobcům směsných krmiv a chovatelům hospodářských zvířat, kteří se sami míchají. „To znamená, že se snažíme být našimi zákazníky preferovaným obchodním partnerem a poradcem.“  Se 17 výrobními závody v Evropě a 375 000 tunami vyrobených premixů je Vilofoss jednou z nejproduktivnějších, nejkonkurenceschopnějších, nejefektivnějších a nejudržitelnějších zemědělských výrobních společností na světě.

Kromě  vitamínových a minerálních směsí a premixů nabízí společnost Vilofoss širokou škálu speciálních produktů, mléčných náhražek pro telata a prasata, veterinární produkty, produkty welfare, produkty pro dezinfekci a další unikátní produkty. 

Produkty na českém trhu:

Stalosan F

Stalosan F je založen na vysokém obsahu účinných látek, čímž se liší od většiny ostatních posypů, které mají nízké procento účinných látek a velké množství neaktivních nosičů. Tyto posypy jsou obvykle založeny na vápenci, který nemá žádné biocidní účinky a má příliš vysokou hodnotu pH. Vysoké pH zvyšuje koncentraci volného čpavku, který snižuje odolnost pokožky zvířat.

Nová srovnávací studie pro produkty Stalosan a produkt na bázi čistého vápence ukazuje významný rozdíl ve schopnosti vázat vodu a amoniak. Do každé sklenice bylo přidáno 50g produktu a 200ml vody. Následně byly do sklenic přidány různé koncentrace amoniaku a nad hladinou bylo měřeno jeho uvolňování.

Stalosan F – trvalé potlačení patogenů na farmě

 

 

 

CareFoss E Force – Stříbrná medaile za inovace na veletrhu Eurotier

Vitamin E zlepšuje imunitní odpověď a podporuje zdraví telat. Po odstavu telata často vykazují příliš nízké plazmatické koncentrace vitaminu E, což je činí náchylnějšími k infekcím. Doplňkové krmivo E-Force slouží k optimalizaci přísunu vitamínu E. Místo běžně používaného zdroje vitaminu E tokoferolacetátu je použit lépe vstřebatelný RRR tokoferol, který je pro ochranu proti oxidaci potažen lecitinem.

Vědecky publikované studie ukazují, že E-Force může významně zvýšit hladiny vitaminu E v plazmě u telat při a po odstavu. Kromě toho snížené hladiny amyloidu a kortizolu v plazmě indikují snížené hladiny stresu a zánětu. Celkově se zlepšila imunitní reakce, zdravotní stav a tím i růstová výkonnost zvířat.

Produkt E-Force představuje jednoduchý, praktický koncept ve startérových koncentrátech pro maximalizaci blahodárných účinků přírodní suplementace vitaminem E. Lecitinová ochrana udržuje stabilitu vitaminu E po delší dobu, což zvyšuje jeho trvanlivost. Inovativní je zejména přístup synergického kombinování živin a tím zvýšení efektivity krmiva z hlediska péče a zdraví zvířat.

 

 

Odeslat dotaz