Ostatní
18. května

Uzávěrka letošního ročníku soutěže Farma roku se blíží

Pouze několik dní zbývá do uzávěrky letošního ročníku soutěže Asociace soukromého zemědělství ČR Farma roku. I vy tak ještě máte možnost přihlásit se do tohoto prestižního klání, nechat nahlédnout do svého originálního příběhu zrodu úspěšné farmy a stát se inspirací pro ostatní sedláky.

Farmě roku – soutěži, která vznikla před sedmnácti lety s cílem ukázat široké zemědělské i nezemědělské veřejnosti, že český sedlák hospodařící na své rodinné farmě může být nejen úspěšným podnikatelem, ale i hrdým a svobodným člověkem pozitivně ovlivňujícím svou obec a region, se za dobu svého trvání podařilo překročit svůj stín. Stala se příkladem, že kde je vůle, je i cesta, a to i přes veškerou nepřízeň minulosti. Předvedla mnoho precizně dotažených a léty ověřených podnikatelských záměrů i doplňkových aktivit, z polorozbořených ruin vystavěné moderní statky, znovuoživlé vesnice a nepřeberné množství lidských osudů. Změnila pohled části veřejnosti na sedláky, vrátila vážnost rodinným farmám jako nezastupitelné součásti českého zemědělství.

A jak se do soutěže přihlásit? Stačí kontaktovat vaši regionální ASZ (nebo členský svaz), aby vaši farmu do soutěže nominovala, a vyplněnou přihlášku (zde: Prihlaska FR 2018) zaslat nejpozději do 20. května 2018 e-mailem (kancelar@asz.cz) či poštou do hlavní kanceláře ASZ ČR.

Přihlásit se může každý člen ASZ bez ohledu na velikost farmy, výrobní zaměření, či přírodní podmínky, v nichž hospodaří. Jeho farma je pak hodnocena v pěti kritériích, kterými jsou celkový vzhled farmy, organizace práce, ekonomické výsledky, zamýšlený rozvoj a zapojení rodiny do chodu farmy.

Nejúspěšnější farmy, které se umístí na prvních pěti místech, budou odměněny na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže v jednom z velkých pražských divadel za účasti několika stovek hostů. Na akci, která se v průběhu posledních let stala velice populární a vyhledávanou společenskou událostí a těší se rostoucímu zájmu médií.

Jakým zajímavým podnikatelským počinem se může pochlubit vaše farma? Nenastal právě teď čas seznámit s výsledky vaší několikaleté práce ostatní? I vy teď máte možnost stanout se svou rodinou v letošním předvánočním čase na prknech jednoho z pražských divadel. Tak neváhejte!

Hlavní kancelář ASZ ČR

Letošní vítězové -> všechny reportáže naleznete v odkazech -> dole pod článkem!

vilinovsky

sovka

macl01

cihlar01

cerni01


Převzato ze stránek Asociace soukromého zemědělství, dostupné z <http://www.asz.cz/cs/aktualne-z-asz/uzaverka-letosniho-rocniku-souteze-farma-roku-se-blizi-1.html>

Zdroj foto: Asociace soukromého zemědělství – odkazy dostupné z odkazů po článkem.

Komentáře

Vstoupit do diskuze ( 0 komentářů )

Štítky

Související články

 • Nejlepší Farma roku 2017

  Fotografie mohou být i němými svědky událostí, které se dnes mnozí snaží bagatelizovat, ale černobílé…

  Reportáže - 15.2.2018
 • Bronz ve Farmě roku 2017 – Kozí farma Sedlák

  Čest svému jménu jednoznačně dělají manželé Eva a Jan Sedlákovi, kteří po vzoru svých předků…

  Reportáže - 27.3.2018
 • Páté místo ve Farmě roku 2017 – Farma rodiny Černých

  Na počátku všeho stojí rozhodnutí. To nejzásadnější pro vznik úspěšné rodinné farmy v obci Sirákov…

  Reportáže - 29.4.2018
 • Stříbro ve Farmě roku 2017 – Farma rodiny Mačlových

  Rodinnou tradici hospodaření a pohostinství v Mačicích, v krásné podhorské krajině na hranici Jihočeského a Plzeňského kraje,…

  Reportáže - 24.2.2018
 • Čtvrté místo ve Farmě roku 2017 – Farma Vilímovský

  Když se na konci roku 1989 rozhodl Václav Vilímovský natrvalo přestěhovat z pražského Smíchova do Trhového…

  Reportáže - 19.4.2018